Virginija Stumbrienė – Nė dienos be lietuvių kalbos: 12 pamokų – 2001

Metai: 2001
Autorius: Virginija Stumbrienė
Kategorija: Kalbų mokymasis> Lietuvių kalba> Mokslas

Lietuvių kalbos vadovėlis pradedantiesiems
„Nė dienos be lietuvių kalbos“ skiriamas ir jaunesniems, ir vyresniems įvairių profesijų žmonėms, pradedantiems mokytis lietuvių kalbos. Šis vadovėlis padės pasiekti „Pusiaukelės“ kalbos mokėjimo lygį, pasirengti LR pilietybės ir valstybinės kalbos I kvalifikacinės kategorijos egzaminams. Jeigu tik pradedate mokytis lietuvių kalbos, rekomenduojame mokytis su mokytoju. Vadovėlis tiks ir jau šiek tiek kalbantiems lietuviškai. Paprastai ir aiškiai pateikti lietuvių kalbos gramatikos pagrindai bus jums nesunkiai suprantami, „Mokytojo knygoje“ rasite užduočių atsakymus.
„Mokinio knygoje“ yra 12 pamokų. Kiekviena pamoka susideda iš šešių dalių: „Pokalbių“, „Žodyno“, „Gramatikos“, „Gramatikos, žodyno ir kalbėjimo užduočių“, „Klausymo“ ir „Skaitymo“.
Mokysitės suprasti trumpų skaitomų ir klausomų tekstų (skelbimų, tvarkaraščių, nurodymų, valgiaraščių, receptų, žinučių, asmeninių laiškų, TV ir radijo programų, orų prognozių ir pan.) esmę ir detales. Mokysitės susikalbėti įprastose situacijose (susipažinti, supažindinti, nusipirkti parduotuvėje maisto, drabužių; užsisakyti patiekalų ir gėrimų kavinėje arba restorane; apsigyventi viešbutyje; išsinuomoti arba nusipirkti butą; išsikviesti gydytoją; nusipirkti bilietus stotyje, teatre ir pan.). Rašysite laiškus, sveikinimus, prašymus, pildysite anketas.
Patrauklūs, įtaigūs ir linksmi dailininkės Irminos Dūdėnienės paveikslėliai padės lengviau ir greičiau įsiminti naujus žodžius, suprasti tekstus, atlikti žodyno, gramatikos, kalbėjimo ir rašymo užduotis. „Mokinio knygoje“ pateikiama lietuvių kultūrai svarbių tekstų. Tikimės, kad jums bus įdomu minti mįsles, skaityti populiarias lietuvių pasakas, legendas ir sakmes. Siūlome išmokti keletą eilėraščių, dainų. Tai padės lavinti tartį.
Knygos gale pridedamos gramatikos lentelės, vadovėlyje mokomų veiksmažodžių pagrindinių formų sąrašas, daiktavardžių sąrašai.
Pagal vadovėlio medžiagą kelerius metus buvo mokomi VU Lituanistinių studijų katedros studentai ir kitų lietuvių kalbos kursų dalyviai. Gramatikos ir žodyno parinkimas, pateikimas ir išdėstymas garantavo greitą ir sėkmingą mokymąsi.