Robert Louis Stevenson – Slėpiningos Novelės – 1992

Metai: 1992
Autorius: Robert Louis Stevenson
Skaito: Regina Jokubauskaitė
Trukmė: 6h
Kategorija: Grožinė

Robertas Luisas Styvensonas (1850 – 1894) laikomas tobuliausiu stilistu, kokį anglai kada nors turėjo. Jo romanai turi retą savybę – švelnumą ir jėgą. Novelėse išryškėja neprilygstama autoriaus fantazija : sugebėjimas įtaigiai vaizduoti baisenybes, šmėklas ir nežemiškus džiaugsmus.
Turinys:
Dr. Jekylio ir Mr. Hydo keistas atvejis
Netikėtas nuotykis
Susuktakaklė Jonė
Markheimas
Lavonų grobstytojas
Butelio velniukas

Robert Louis Stevenson (Robertas Luisas Stivensonas) gimė Edinburge. Vaikystėje buvo ligotas, o ir vėliau visą gyvenimą jį vargino prasta sveikata. Edinburgo universitete iš pradžių studijavo inžineriją, paskui perėjo į teisę. Baigęs aukštąją mokyklą išvyko į užsienį, nes šaltas ir drėgnas Škotijos klimatas kenkė jo sveikatai. Nusprendė dirbti ne teisininku, bet tapti rašytoju.

Pirmosiose savo knygose Stevensonas aprašo keliones į Belgiją, Prancūziją ir išvyką į Kaliforniją, kurioje jis vedė amerikietę Fanny Osbourne, su kuria susipažino dar Paryžiuje.

Kvapą gniaužianti nuotykių knyga Lobių sala pasirodė 1883 m. Istorija apie piratus ir lobius iš karto susilaukė sėkmės. Romanas Pagrobtasis pagrįstas tikra Škotijoje įvykdytos žmogžudystės istorija. Po trejų metų rašytojo šlovė neregėtai išaugo, jam išleidus siaubo romaną Keista daktaro Džekilo ir pono Haido istorija, dažnai vadinamą geriausiu rašytojo kūriniu. Jame pasakojama apie mokslininką, kuris išgėręs eksperimentinio gėrimo, tampa piktadariu.

1899 m. Stevensonas su šeima įsikūrė Samojos saloje, Polinezijoje. Salos gyventojai rašytoją praminė Tusitala (čiabuvių kalba pasakų sekėjas). Čia rašytojas pasistatė namą ir tokiau kūrė. Paskutinis jo romanas Weir of Hermiston liko neužbaigtas.