Janina Juzėnienė – PANYTĖ Novelės ir romanai – 2015


Kategorija: Be kategorijos

Pilną turinį matysite už 60 sekundžių.
Norite matyti visą turinį be uždelsimų ir reklaminių intarpų? Tapkite VIP nariu.

Mielas skaitytojau, prieš Tave – unikali knyga, kuri, jei pagaus, įtrauks į keistą prieškario (taip pat karo ir pokario metų) Lietuvos kaimo ir mažų miestelių žmonių hermetišką pasaulį su sunkiais darbais, žiaurokais nerašytais įstatymais, aistringais charakteriais ir netikėtais likimais.

Skaityti skanu. Autorė – puiki pasakorė, kalba – paprasta, bet gyva (su mielomis tarmybėmis), visi veikėjai – vienaip ar kitaip simpatiški, net ir patys blogiausi. Paliestos įvairios tematikos – žydai, lenkai, sovietai, vokiečiai, pinigai, ūkis, tačiau svarbiausia kūriniuose – meilė ir ženatvė. Deja, ne visada žengiančios koja kojon.

Kūrinių šioje knygoje daug, tad skaitymo malonumo užteks ilgam. Tik tampa gaila, kai istorija baigiasi, nes liūdna skirtis su personažais, kuriuos pamilsti. Norėtųsi, kad pasakojimas tęstųsi ir tęstųsi.

Vienintelis rimtesnis priekaištas autorei – kad kai kuriems kūriniams tarsi pritrūksta pabaigos, kulminacijos ir atomazgos gali pasirodyti silpnokos.  Tačiau skaitymo malonumo tai neatima – skaitytojų laukia ilgi jaukūs vakarai su elektronine knyga rankose.

Skaityti online