Albertas Moravija – Abejingieji – 1991

Metai: 1991
Autorius: Albertas Moravija
Skaito: Vytautas Rumšas
Trukmė: 3 h 37 m
Kategorija: Grožinė

Italija, XX a. dvidešimtieji metai.
Trys dienos penkių žmonių gyvenime. Nejauna dama Marijagracija, ne naujos vilos šeimininkė, jos vaikai, Mikelė ir Karla, Leo, Marijagracijos meilužis, Liza, jos draugė. Pokalbiai, pasimatymai, mintys…

Po vieno susitikimo su draugais, kurio metu buvo nuspręsta, kad kiekvienas turi parašyti po romaną, jaunasis Moravija pradėjo rašyti tai, kas vėliau tapo „Gli Indifferenti“. Leidėjas, su kuriuo jis bendradarbiavo, atsisakė leisti, pavadindamas „žodžių migla“ („mist of words“). Knyga išleista 1929 metais dėka Moravijos tėvo finansinės paramos, nes ir kitas leidėjas nenorėjo rizikuoti dėl nežinomo autoriaus. Pirmasis leidimas buvo išpirktas per kelias savaites.
Tie metai – ekonominė krizė Europoje ir Amerikoje, kas dalinai netiesiogiai atsispindėjo romane, nors „Abejinguosiuose“ nėra nė žodžio apie bedarbystę, klasių kovą ir pan. Moravija tvirtino, kad tuo metu politika jo visiškai nedomino, jis tik troško pavaizduoti tiesą. Tačiau oficiali fašistinės Italijos valdžia sutiko romaną labai priešiškai. Taip pat nebuvo sužavėti to meto įžymūs kritikai.
Angliškai romanas išverstas ir išleistas 1935 m. Amerikoje pavadinimu „The Indifferent Ones“. Taip pat 1964 m. sukurtas filmas pagal romaną „The Times of Indifference“.